Kurs diagnozowania i leczenia kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego

Dowiedz się wszystkiego na temat diagnozowania i leczenia kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego

Coraz więcej pacjentów zasięgających pomocy fizjoterapeutów skarży się na uciążliwy ból w okolicach krzyża i lędźwi. Winowajcą często jest tryb życia, jednak przyczyn tego problemu jest więcej, a nie każdy rodzaj terapii okazuje się równie skuteczny.

Jak precyzyjnie ustalić przyczynę bólu i dobrać odpowiednią metodę leczenia? Właśnie tego dowiesz się na moim autorskim kursie z zakresu diagnostyki i terapii kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego.

Jeśli prowadzisz własny gabinet fizjoterapeutyczny lub pracujesz w tej branży, a Twoim celem jest niesienie pomocy jak największej liczbie pacjentów, najpewniej zależy Ci na ciągłym rozwoju swoich kompetencji. Teraz masz na to niepowtarzalną okazję – wystarczą dwa wypchane po brzegi praktyką weekendy, by stać się ekspertem z zakresu zwalczania tak często występującego bólu.

Jaki jest cel tego szkolenia?

Celem szkolenia jest przedstawienie szybkiej i skuteczniej diagnostyki różnicowej oraz zastosowanie odpowiednich technik powięziowych, manualnych, osteopatycznych i neurodynamicznych, tak aby pomóc pacjentowi wrócić do pełni zdrowia w możliwie jak najkrótszym czasie.

Czego możesz spodziewać się po tym szkoleniu?

Przede wszystkim praktyki! 99% czasu przeznaczysz na trenowanie i naukę diagnozowania. Wszystko to w kameralnym gronie (maksymalnie 10 osób), która zapewni pożądane wyniki. 

Zademonstruję Ci szybkie i skuteczne techniki diagnostyki różnicowej oraz terapii kręgosłupa lędźwiowego i miednicy w holistycznym ujęciu łańcuchów mięśniowo–powięziowych, stosując przy tym niezwykle skuteczne techniki na tkankach miękkich, ale również liczne techniki z zakresu terapii manualnej, osteopatii czy neurodynamiki klinicznej. Wisienką na torcie, idealnie uzupełniającą kompleksowe, holistyczne postepowanie będzie trening centralnej stabilizacji.

W trakcie szkolenia dowiesz się ponadto, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas diagnostyki i analizy pacjenta. Całość będzie poparta licznymi, interesującymi przykładami z własnej praktyki.

Na koniec nie tylko otrzymasz certyfikat, ale i zyskasz możliwość konsultowania ze mną problematycznych przypadków – zarówno drogą mailową czy telefoniczną, jak i w moim gabinecie w Mikołowie.

Program szkolenia:

Cały kurs składa się z dwóch etapów, z których każdy trwa dwa dni (łącznie dwa weekendy).

Etap I:

-Wykład teoretyczny: wprowadzenie do podstawowych zagadnień

-Diagnostyka różnicowa: układ nerwowy/mięśniowo-powięziowy/stawowy

-Testy neurodynamiczne, analiza pacjenta

-Postępowanie terapeutyczne u pacjentów w stanach ostrych: zapalenie korzenia, zapalenie dysku

-Wykład teoretyczny: wprowadzenie do powięzi, najczęstsze dysfunkcje w układzie mięśniowo-powięziowym oraz ich patofizjologia

-Diagnostyka różnicowa (powięź) – ciąg dalszy

-Techniki powięziowe oraz balans mięśniowo-powięziowy

Etap II:

- Techniki powięziowe oraz balans mięśniowo-powięziowy – ciąg dalszy

-Diagnostyka różnicowa (struktura) – ciąg dalszy

-Analiza biomechaniczna oraz wnioskowanie kliniczne 

-Techniki manualne dla stawu krzyżowo-biodrowego: oscylacje, mobilizacje, manipulacje

-Techniki manualne dla kręgosłupa lędźwiowego: oscylacje, mobilizacje, manipulacje

- Trening centralnej stabilizacji

- Podsumowanie

Termin szkolenia:

Etap I: 19-20 stycznia 2019 r.

Etap II: 26-27 stycznia 2019 r.

Kurs odbędzie się w godzinach 9:00 – 17:00, jednak w praktyce zostanę z kursantami tak długo, jak tego potrzebują. W cenę szkolenia wliczono przerwę kawową.

UWAGA! Nie istnieje możliwość zapisania się tylko na jeden etap szkolenia.

Ile to kosztuje?

Regularna cena szkolenia z diagnostyki i terapii kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego wynosi 1690 zł. W cenę wliczone są przerwy kawowe, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz, co najważniejsze, nieograniczona możliwość konsultowania pacjentów po szkoleniu telefonicznie, mailowo czy nawet na żywo w Mikołowie. 

Podczas szkolenia będziesz uczyć się w maksymalnie 10-osobowej grupie. Ta kameralna atmosfera zapewni Ci niemal indywidualne podejście instruktora!

Kto poprowadzi szkolenie?

Nazywam się Witold Sodel. Jestem fizjoterapeutą i terapeutą manualnym OMT. Ukończyłem całościowy cykl szkoleń w terapii manualnej MT oraz OMPT- Orthopaedic Manipulative Physical Therapy- to najwyższy oraz jednolity poziom wykształcenia w terapii manualnej na świecie. 

System kształcenia w MT i OMPT oparty jest na standardach ustanowionych przez ekspertów Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT). 

Ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawodowo z fizjoterapią związany jestem od 2003 roku. W pierwszej kolejności jestem praktykiem – w ciągu roku przyjmuję ponad trzy tysiące pacjentów. Mam przyjemność prowadzić poradnię ortopedyczno-rehabilitacyjną w Mikołowie. W ośrodku koordynuję pracę zarówno ortopedów jak i fizjoterapeutów.