KURS DIAGNOZOWANIA I TERAPII KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO I PIERSIOWEGO

Zostań ekspertem z zakresu diagnostyki i terapii kręgosłupa szyjnego i piersiowego

Zawodowo zajmujesz się fizjoterapią? Chciałbyś pomóc jak największej liczbie pacjentów, a praca z nimi to Twoja pasja? Interesują Cię nowinki z branży?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, prawdopodobnie zależy Ci na ciągłym rozwoju Twoich kompetencji. Teraz masz na to świetną okazję.

Ból odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa to jeden z najczęstszych problemów zgłaszanych przez pacjentów gabinetów. Aby go wyeliminować, w pierwszej kolejności należy postawić trafną diagnozę, która nie zawsze jest oczywista. Następnie warto zastosować terapię precyzyjnie dobraną do konkretnego przypadku.

Jak zrobić to wszystko poprawnie? Właśnie tego dowiesz się na specjalistycznym szkoleniu z zakresu diagnostyki i leczenia kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego, które poprowadzi doświadczony fizjoterapeuta i szkoleniowiec cieszący się dużym uznaniem w branży.

Jaki jest cel tego szkolenia?

Celem szkolenia jest przedstawienie szybkiej i skutecznej diagnostyki różnicowej oraz zastosowanie odpowiednich technik powięziowych, manualnych, osteopatycznych oraz neurodynamicznych, tak aby pomóc pacjentowi wrócić do pełni zdrowia w możliwie jak najkrótszym czasie.

Czego możesz spodziewać się po tym szkoleniu?

Praktyki, praktyki i jeszcze raz praktyki. Przez 99% czasu będziesz ćwiczyć, testować i uczyć się diagnozować. Wszystko to w kameralnym gronie (maksymalnie 10 osób), która zapewni pożądane wyniki.

Zademonstruję Ci szybkie i skuteczne techniki diagnostyki różnicowej oraz terapii kręgosłupa szyjnego i piersiowego w holistycznym ujęciu łańcuchów mięśniowo–powięziowych, stosując przy tym niezwykle skuteczne techniki na tkankach miękkich, ale również liczne techniki z zakresu terapii manualnej, osteopatii czy neurodynamiki klinicznej.

Dowiesz się ponadto, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas diagnostyki i analizy pacjenta. Wszystko to będzie poparte licznymi, interesującymi przykładami z własnej praktyki.

Na koniec nie tylko otrzymasz certyfikat, ale i zyskasz możliwość konsultowania ze mną problematycznych przypadków – zarówno drogą mailową czy telefoniczną, jak i w moim gabinecie w Mikołowie.

Program szkolenia:

Cały kurs składa się z dwóch etapów, z których każdy trwa dwa dni (łącznie dwa weekendy).

Etap I:

-Diagnostyka różnicowa: układ nerwowy/ mięśniowo-powięziowy/ stawowy

-Testy neurodynamiczne, analiza pacjenta

-Postępowanie terapeutyczne u pacjentów w stanach ostrych: zapalenie korzenia, zapalenie dysku

-Diagnostyka różnicowa (powięź) – ciąg dalszy

-Techniki powięziowe oraz balans mięśniowo-powięziowy

Etap II:

- Techniki powięziowe oraz balans mięśniowo-powięziowy – ciąg dalszy

-Diagnostyka różnicowa (struktura) – ciąg dalszy

-Analiza biomechaniczna oraz wnioskowanie kliniczne

-Techniki manualne dla kręgosłupa szyjnego: oscylacje, mobilizacje, manipulacje

-Techniki manualne dla kręgosłupa piersiowego: oscylacje, mobilizacje, manipulacje

-Podsumowanie

Termin szkolenia:

Etap I: 23–24 marca 2019r.

Etap II: 30-31 marca 2019 r.

Kurs odbędzie się w godzinach 9:00 – 17:00, jednak w praktyce zostanę z kursantami tak długo, jak tego potrzebują. W cenę szkolenia wliczono przerwę kawową.

UWAGA! Nie istnieje możliwość zapisania się tylko na jeden etap szkolenia.

Ile to kosztuje?

Regularna cena szkolenia z diagnostyki i terapii kręgosłupa szyjnego i piersiowego wynosi 1590 zł, jednak tylko do 15.03 zapłacisz za nie jedynie 1390 zł. Jest to cena za całe szkolenie, które obejmuje dwa etapy. W cenę wliczone są przerwy kawowe, certyfikaty potwierdzający udział w szkoleniu oraz co najważniejsze, nieograniczona możliwość konsultowania pacjentów.

Interesuje Cię także tematyka diagnozowania i leczenia kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego? Skorzystaj z wyjątkowej promocji i zainwestuj w cały pakiet (4 weekendy), płacąc jedynie 2690 zł! Cena pakietu poza promocją wynosi 3180 zł.

Kto poprowadzi szkolenie?

Nazywam się Witold Sodel. Jestem fizjoterapeutą i terapeutą manualnym OMT. Ukończyłem całościowy cykl szkoleń w terapii manualnej MT oraz OMPT- Orthopaedic Manipulative Physical Therapy- to najwyższy oraz jednolity poziom wykształcenia w terapii manualnej na świecie. 

System kształcenia w MT i OMPT oparty jest na standardach ustanowionych przez ekspertów Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych (IFOMPT). 

Ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawodowo z fizjoterapią związany jestem od 2003 roku. W pierwszej kolejności jestem praktykiem – w ciągu roku przyjmuję ponad trzy tysiące pacjentów. Mam przyjemność prowadzić poradnię ortopedyczno-rehabilitacyjną w Mikołowie. W ośrodku koordynuję pracę zarówno ortopedów jak i fizjoterapeutów.

 

Zapisz się teraz